+48 576 537 727 windykacjasilver@wp.pl

Monitoring płatności

Jesteś pewien, że wszystkie płatności trafiają na Twoje konto firmowe?

Cele monitorowania należności

Celem monitoringu jest zwracanie uwagi na uregulowanie wszystkich płatności.

Jak działa monitoring płatności?

W skrócie: windykator pilnuje, aby nie powstała zaległość płatnicza, informując o zbliżającym się terminie płatności.

Zalety wdrożenia systemu monitoringu

Zalety monitoringu to respekt w rozliczaniu się z taką firmą oraz ułatwienie pracy działom księgowym i finansowym.

Wstęp

Utrzymanie płynności finansowej to priorytet w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Tymczasem w przypadku, gdy kontrahenci nie opłacają faktur w terminie, poziom wpływów może ulec drastycznemu zmniejszeniu, co poważnie zagraża dobrej kondycji finansowej firmy.

Z pomocą przychodzi monitoring płatności, który z jednej strony pozwala na efektywne sprawdzanie stanu zadłużenia klientów, z drugiej zaś umożliwia szybką reakcję w przypadku nawet kilkudniowych opóźnień w płatnościach.

Cele monitorowania należności

Z usługi monitoringu powinny korzystać zarówno małe firmy, jak i większe podmioty posiadające klientów indywidualnych i partnerów biznesowych. Jest to bardzo istotny element zarządzania finansami firmy, gdyż pozwala na wychwycenie takich płatności, które nie zostały uregulowane w terminie. Już po jednym dniu opóźnienia możemy podjąć kroki, których celem jest skuteczna windykacja na wczesnym etapie.

Dodatkowo monitoring płatności umożliwia zawieszenie współpracy z nierzetelnym klientem, przykładowo zawieszenie dostaw czy niepodpisywanie kolejnych umów biznesowych. Monitoring należności działa również prewencyjnie, gdyż dzięki niemu kontrahent zwraca uwagę na fakt powstania zadłużenia i termin, w jakim musi on zapłacić za fakturę. 

Jak działa monitoring płatności?

W celu podjęcia działania, jakim jest windykacja długów, potrzebujemy dokumentacji dotyczącej powstawania należności. Zwykle składa się na nią faktura, na której powinna znaleźć się data wystawienia, pełna nazwa firmy wraz z numerem NIP, data wymagalności, kwota faktury. Jeżeli na fakturze nie zostały umieszczone dane adresowe kontrahenta, klient zobowiązany jest nam je przekazać. Dysponując wszystkimi dokumentami windykator rozpoczyna pracę, której celem jest pierwotnie niedopuszczenie do powstania zaległości płatniczych.

Naszym głównym zadaniem jest informowania klienta o fakcie wystawienia faktury i terminie jej zapłaty. Kilka dni przed terminem zapadalności przypominamy klientowi o uiszczeniu płatności. Wierzymy, że wiele zapłat niedokonanych w terminie nie wynika ze złej woli, a błędu ludzkiego czy przeoczenia. Jesteśmy po to, aby takich sytuacji uniknąć. Ponadto jeżeli klient nie dokona płatności, informujemy go o grożących z tego tytułu konsekwencjach takich jak postępowanie windykacyjne czy sądowe.

Zalety wdrożenia systemu monitoringu płatności

Windykacja rozpoczynająca się od wdrożenia bieżącego monitoringu płatności niesie za sobą wiele korzyści dla klienta. Przede wszystkim pozwala na poprawę płynności finansowej oraz zapewnienie, że zarządzanie należnościami powierzone zostało właściwym osobom. Kontrahenci znacznie poważniej traktują klientów, których należności są stale kontrolowane, przez co znacznie rzadziej zdarzają im się opóźnienia w płatnościach. Pozwala to na wyeliminowanie z portfela należności takich, które są trudno ściągalne lub znacznie przeterminowane.

Dodatkowo bieżący monitoring należności znacznie ułatwia pracę całego działu finansowego i księgowe. Firma, która otrzymuje pieniądze w terminie nie musi korzystać z finansowania zewnętrznego w celu pokrycia bieżących wydatków. Niesie to za sobą jeszcze jedną korzyść, gdyż nie trzeba płacić pożyczkodawcom odsetek czy prowizji. Windykacja podjęta odpowiednio wcześnie ma znacznie większą szansę na powodzenie, a w głównej mierze decyduje o tym fakt, że nie dopuszczamy do tego, aby należności uległy przedawnieniu. Każda firma, która dojrzale podchodzi do kwestii zarządzania swoimi finansami powinna nam zaufać i wdrożyć system monitoringu płatności.

Jesteś zdecydowany? Zapraszamy do kontaktu.

Krajowa Kancelaria Windykacyjna

Powinieneś wybrać windykację SILVER dla swojego biznesu, ponieważ:

Mamy doświadczenie

Działamy na rynku windykatorskim już od wielu lat, a co za tym idzie znamy różne typy spraw, klientów, pewne zachowania i wiemy jak je rozwiązać.

Bez opłaty wstępnej

Nasze działania są skuteczne i etyczne. Odzyskaliśmy już setki tysięcy złotych dla naszych klientów, dlatego nie wymagamy przedpłaty. Jesteśmy pewni swego!

Czas to pieniądz!

Szczególnie, jeśli są to Twoje pieniądze, których nie możesz odzyskać, a są bardzo potrzebne do prowadzenia Twojego biznesu.

Adres firmy

Krajowa Kancelaria Windykacyjna

SILVER

ul. Kasztanowa 10

63-940 Bojanowo

Kontakt

Copyright © Windykacja "Silver"2020

Firma windykacyjna "SILVER" obsługuje klientów z miejscowości: Wrocław, Poznań, Leszno ,Rawicz, Gostyń, Góra, Krotoszyn, Ostrów, Kalisz,Kościan, Lubin.